Naše práce

,,I malou pomocí můžeme někomu změnit život"

Vánoční výdej 2023

Dnešní vánoční výdej... krásný pohled na všechny obdarované.. Děkujeme všem, kteří dnes pomáhali s výdejem a Vám, kteří jste zaplnili výdejnu dárečkama s láskou v srdci. 

Vánoční výdej 2023

Včerejší sobotní výdej se super partou. Tentokrát chceme moc poděkovat za pomoc naší Babičce Hedušce a Ríšovi Šarišskému. Rozdali jsme pár dárečků už tento výdej a příští týden budeme pokračovat... tím, že se lidé z organizací střídají, chceme takto podarovat co nejvíc dětí. 

Mikulášský výdej 

Za každého počasí, každou sobotu... dobrovolně a s láskou k našim bližním. Dnes při vydávání Mikulášských balíčků ( cca 40ks) byly děti tak překvapené a šťastné...že to, co děláme...má smysl.  

Poděkování dárcům

Děkujeme rodině Rozínkové, Kociánové, Ferdanové, paní Sochorové a paní Javorkové za darování krásných hraček, obuvi, zimního ošacení a potřeb pro čtyřnohé kamarády Díky Vám všem budou mít děti vánoce opravdu šťastné a veselé. 

Potravinová pomoc 

Dnešní sobotní závoz a výdej potravin měl na starost pan předseda a dobrovolníci z brněnské KSČM. Akátci měli tentokrát volno... Moc Vám všem děkujeme za pomoc.  

Poděkování dárcům

Chceme moc poděkovat našim pravidelným dárcům rodině Martinkovičové za darování pračky, lednice a plno potřeb do domácnosti. Dále připravujeme dětem vánoce, tak moc děkujeme za krásné dárečky rodině Andratschky, Jandové, Procházkové a Házové.  

Potravinová pomoc 

Tuto sobotu přijeli pomoct zavážet potraviny místopředseda KSČM pan Jiří Králík a Pavel Valach - moc děkujeme za pomoc, bylo toho tentokrát opravdu hodně... Také děkujeme všem dobrovolníkům a řetězcům Rohlík a Albert.

Potravinová pomoc a ošacení

Veliké poděkování patří rodině Andratschky, dále rodině Házové, paní Sochorové a paní Vavříčkové, kteří darovali spoustu oblečení, obuvi, potřeb a hraček pro děti. Moc děkujeme, že pomáháte s námi. Bylo to velké zpestření k dnešnímu výdeji potravin. 

Potravinová pomoc

Sobotní výdej a s ním i poděkování všem, co pomáhají. Ke každé banánové krabici dostal každý bedýnku nektarinek. Pečivo si lidé berou dle potřeby. Dále děkujeme dárcům rodině Jandové, Házové, Šimkové, p. Simoně Smutné, p. Marceli Coufalové a p. Evě Leitnerové za darování veškerých potřeb pro lidi v tíživé životní situaci.  

Zabydlování

Od 1.1.2021 jsme zabydleli 9 bytů - celkem 42 osob, včetně dětí. Všechny tyto byty jsme pomohli vybavit základním nábytkem a potřebami. Tyto byty poskytl pan Petr Moťka, kterému patří veliké poděkování. Do posledních dvou bytů se nyní nově zabydleli klienti azylového domu. Chceme poděkovat za pomoc s jejich přesunem panu Jaromíru Strahovskému. Dále za pomoc se stěhováním panu Petru Matějcovi a panu Michalu Nýdrovi.

Potravinová pomoc

Dnes chci napsat pár řádků o potravinové pomoci. Komu je určena, kdo ji dostává... Nyní od nás každou sobotu dostávají potraviny lidé, kterým jsme pomohli s bydlením. Protože potravin bylo víc, nabídli jsme spolupráci dalším organizacím, kteří sem posílají své klienty. Tito chodí s poukazy a střídají se, dle potřebnosti. Mezi tyto organizace patří Celsuz, Magdalenium, Brněnští senioři, Svaz tělesně postižených, domov pro matky s dětmi Společná cesta. Trošku jsme se rozrostli... a jsme bezva parta dobrovolníků. 

Potravinová pomoc

Pár fotek z dnešního sobotního výdeje. Moc děkujeme za pomoc předsedovi Jiřímu Fazorovi, závozníkovi Honzovi Jelínkovi a všem dobrovolníkům, co pomáhají. Dnes jsme k výdeji přidali dětské přezůvky, obuv a různé potřeby do školy. 

Zprostředkování sbírky

Dnes byl stěhovací den... chceme poděkovat dárkyni Hance Vavříčkové za darování nábytku pro děti i dospělé, plno hraček a věcí pro děti. Dále našim babičkám, jedna darovala pračku, druhá bytový textil... a díky ségra a dědo za oblečení a také věci do domácnosti pro potřebné. Děkuji také svému manželovi za odvoz, dceři a Dominikovi... za vše, co děláte. 

Potravinová pomoc

Pár foteček ze sobotního výdeje... máme tady na pomoc další dobrovolnici Elišku a moc děkujeme za pomoc. Dále v sobotu odsud odjížděli děti na tábor, který pořádájí brněnští pionýři. S nimi také tři děti ze znevýhodněných rodin, kterým uhradila pobyt brněnská Ksčm se vším všudy. Skvělé - moc děkujeme.

Potravinová pomoc

Chceme moc poděkovat paní Hance Vavříčkové a rodině Házové za darování plno hraček, oblečení, obuvi a potřeb pro děti. A přidáme pár fotek z dnešního výdeje.

Potravinová pomoc

K sobotnímu výdeji jsme přidali kola, koloběžky a další potřeby od Vás dárců. Děkujeme paní Katce Jurmanové a Renatě Nekužové. Kola a koloběžky se hned rozebraly... Jinak výdej jel jako po másle... moc děkujeme za pomoc Martinovi s manželkou a Janči. Naši dobrovolníci měli tentokrát volno... jedou tady nepřetržitě od prosince - za což jim patří obrovský dík.

Potravinová pomoc

Tento měsíc jsme vydali při našich sobotních výdejích celkem 2500 Kg potravin a pomohli tak jednou týdně 90 osobám. První výdej v tomto měsíci byl na Den dětí, tak jsme dětem přichystali takový koutek plný hraček a každý si tak mohl odnést, po čem toužil... ostatní hračky děti dostaly na Dni dětí za soutěže. Chceme moc poděkovat všem, kteří pomáhají. 

Potravinová pomoc

Včerejší brokolicový výdej. Moc děkujeme panu Martinovi Říhovi, který pravidelně dvakrát měsíčně sváží potraviny a pomáhá s výdejem. Chlapi jste borci... bez vás by to nešlo. Dále chceme poděkovat paní Gábině Hedditch, Petře Koukalové a další dobré duši za darování věcí potřebným. 

Potravinová pomoc

Tuto sobotu jsme vydali přes tunu potravin moc děkujeme potravinovým řetězcům a všem, co pomáháte. Dále veliké poděkování patří jednomu z našich řidičů panu Jelínkovi, který jednou za 14 dní sváží potraviny. 

Potravinová pomoc

Včerejší sobotu se vydalo 550 kg potravin. Ovoce, zelenina, trvanlivé potraviny a uzeniny z pátečního závozu, které se musí hned vydat. Moc děkujeme dobrovolníkům Zuzce a Láďovi, kteří nám pomáhají. 

Potravinová pomoc

Dnešní deštivý den jsme vydali přes 600 Kg potravin mezi 85 potřebných, včetně dětí. Pravidelný sobotní závoz z Rohlíku rohlik.cz plno ovoce, zeleniny a drogerie a přidali jsme trvanlivé potraviny z pátečního závozu z Potravinová banka pro Brno a Jihomoravský kraj, z.s. Moc děkujeme.Dále tady máme dvě sbírky dětského oblečení a hraček od paní Hanky Svobodové a rodiny Jandové. Moc Vám děkujeme, že pomáháte. 

Zprostředkování sbírky

Včerejší sobota proběhla v duchu ,,To nevymyslíš" Hned ráno náš řidič nenastartoval dodávku, která měla jet pro potraviny a následně pro nábytek a spotřebiče na Zastávku od dárců. Začalo shánění auta s tažným a vozíkem ( díky tak mému manželovi a dědovi). Svoz potravin se zvládl osobákem na dvakrát. Dominik s řidičem byli v terénu a mně - která jsem byla ve výdejně .. se nedalo vůbec dovolat, ( můj mobil měl instalační hodinku všech aplikací )... ještě že tam byla spojka.Všude jsme přijeli samozřejmě pozdě. Chceme moc poděkovat pravidelné dárkyni paní Evě Leitnerové za kuchyňskou linku a sporák, paní Soni Kocábové za darování pračky, svému švagrovi za pomoc s dovozem, paní Renatě Nekužové za plno dětského oblečení a potřeb. Jste skvělí... a my taky, protože jsme to zvládli. Do toho jsme vydali 450 Kg potravin.

Zprostředkování sbírky

Máme tady krásnou sbírku, kterou zprostředkovala paní Romana Ferdanová. Plno oblečení, potřeb a hraček pro děti, kterou darovaly maminky ze Zbýšovského bazárku, dále paní Jana Bártková, paní Dita Hortová a oblečení pro dospělé paní Hana Schmidová. Moc Vám děkujeme, že pomáháte.  

Spolupráce

Dnes přišla navštívit výdejnu milá návštěva europoslankyně paní Kateřina Konečná, která dovezla plno drogerie, potřeb a hraček pro děti, za což ještě jednou moc děkujeme. Také se přišel na fungování výdejny podívat pan Josef Skála. Dnes jsme společně vydali 320 Kg potravin. 

Potravinová pomoc

Dnešní sobotu jsme přivezli a rozdali celkem 350 Kg potravin. Krabice pro potřebné se občas liší svým obsahem- když přijdou přesnídávky, kapsičky a různé dobrůtky pro děti - dostávají je maminky s těmi nejmenšími. Dnes kromě dobrovolníků a maminek přišel pomoct s tříděním a výdejem potravin předseda městského výboru pan Jiří Fazor, člen městského výboru pan Martin Říha a předsedkyně LKŽ paní Jana Urbánková. Moc jim děkujeme a jsme rádi, že spolupráce výborně funguje a nejsme už na všechno sami.

Zprostředkování sbírky

Během tohoto týdne se nám nashromáždili krásné sbírky od Vás dárců. Chceme poděkovat paní Ferdanové a paní Javorkové za darování a zprostředkování sbírky věcí a potřeb pro děti, krásné hračky - které pomalu schováváme na den dětí, aby jsme dětem udělali krásný den. Dále paní Jurmanové za darování oblečení a obuvi a naší pravidelné dárkyni paní Kociánové za oblečení, obuv a nádobí. Moc Vám všem děkujeme za potřebné.

Potravinová pomoc

Tuto sobotu jsme přivezli 1200 kg potravin ... Potřební tak dostali plno ovoce, zeleniny a pečiva. Květáku bylo plno , tak jsme ho dali do chladniček i pro příští výdej, protože dopředu nevíme, které potraviny přijdou. Úžasná spolupráce s Potravinovou bankou a Rohlíkem. A samozřejmě velký dík Vám všem, co pomáháte třídit a nosit bedny...je tady opravdu hodně práce. 

Potravinová pomoc

Ve středu nám Potravinová banka pro Brno a Jihomoravský kraj, z.s. dovezla trvanlivé potraviny, které jsme v sobotu rozdělili společně s naším sobotním závozem z Rohlíku - tam bylo ovoce, zelenina a toaletní potřeby. Velice dobrá spolupráce moc děkujeme. Dále tady máme další poděkování rodině Kociánové, rodině Antošové a Obuv Evě Leitnerové za darovaní oblečení, obuvi, potřeb a drogerie pro potřebné.

Potravinová pomoc

Dnešní den jsme společně vydali 210 Kg potravin - převážně pečiva. Děkujeme paní Svobodové za darování hraček a oblečení a náš čuník se také vydal na cestu, aby dělal radost těm nejmenším.

Potravinová pomoc

Tuto sobotu jsme přivezli celkem 860 Kg potravin - převážně ovoce, zelenina, pečivo a toaletní papír. Třídit a vydávat potraviny nám jako vždy pomáhali dobrovolníci od komunistů a maminky.Každý potřebný dostal plnou krabici, což je opravdu veliká pomoc.

Potravinová pomoc

Začátkem února jsme pořídili do výdejny chladničku a chladící boxy pro převoz chlazených potravin a druhou chladničku zakoupili komunisté, tímto moc děkujeme. První závoz chlazených potravin se uskutečnil toto úterý - ano na Valentýna. (35 plat jogurtů, krabice hery a balíky limonád). Výdej těchto potravin se uskutečnil tuto sobotu s dalším pravidelným závozem ovoce, zeleniny a pečiva. (110 Kg). Celkem se vydalo 200 Kg potravin a nápojů. Moc děkujeme všem dobrovolníkům za pomoc.

Spolupráce

Dnes tady máme poděkování brněnské KSČM, která nám poskytla zdarma prostory ve své budově k výdeji potravin a ošacení. Také se podílí na distribuci a výdeji. Jsme za to moc rádi, protože každá pomocná ruka se počítá. Od 1.12.2022 jsme společně vydali 1400 Kg potravin a 300 Kg ošacení celkem 65 odběratelům. Dále společně pracujeme na projektu zabydlování, také v budově městského výboru, kde plánujeme do konce roku vytvořit bydlení pro 6 osob (dvoulůžkové pokoje) a jednu bytovou jednotku pro invalidní důchodce nebo seniory z azylového domu. Vážíme si této spolupráce a pomoci lidem v nouzi. 

Potravinová pomoc

Tuto sobotu jsme měli opravdu pilno. Přivezli jsme 760 Kg potravin a sbírku ošacení a potřeb. Chceme moc poděkovat dobrovolníkům a maminkám s dovozem, tříděním, rozdělováním a výdejem. Tato akce trvala od 9 do 14h. Dále moc děkujeme rodině Kociánové, Dagmar Mrázkové, Obuv Leitnerová za darování věcí potřebným a rodině Charvátové za dovoz stěny mamince, která už ji má doma. Jste všichni skvělí. 

Potravinová pomoc

Po novém roce se nám podařilo domluvit každou sobotu s Potravinová banka pro Brno a Jihomoravský kraj, z.s. svoz potravin k rychlé spotřebě. Tuto sobotu jsme vyzvedli první zavoz 360 Kg ovoce, zeleniny a pečiva ze skladu Rohlík. Hned tento den dvě maminky pomohly potraviny roztřídit a vydat 65 odběratelům. Krásně nám ten nový rok začal. 

Zprostředkování sbírky

Děkujeme rodině Mrázkové za darování obuvi pro malou slečnu a rodině Šťávové za hračky a knížky pro děti.  

Nová výdejna

Dnešní symbolický den Svatého Mikuláše jsme otevřeli výdejnu na nové adrese. Děti si mohly vybrat dáreček a maminky vybíraly dárečky a potřeby na vánoce. Pro seniory jsme nachystali vánoční balíčky ze sbírek a naše babička do nich vyrobila krásné vánoční dekorace. Díky babi. Dnes jsme společně rozdávali radost.

Zprostředkování sbírky

Vánoční dodávka plná dárků a nábytku....do toho vánoční počasí. Kluci jste borci...Moc děkujeme rodině Kociánové za darování postelí stolu a potřeb pro děti, paní Petře Koukalové za sedačku a deky, rodině Ferdanové, rodině Hajných a panu Švábovi za darování krásných hraček, her, potřeb a bruslí pro naše děti. Jste všichni úžasní. 

Zprostředkování sbírky

Děkujeme za darování dalších věcí pro potřebné rodině Kociánové a paní Hance Vavříčkové. Teplé oblečení a ošacení se teď budou určitě hodit  

Zprostředkování sbírky

Děkujeme paní Martině Horké za darování potřeb pro děti a do domácnosti. A paní Anetě Leitnerové za darování oblečení, obuvi a drogerie. Moc si vážíme Vaší pomoci.  

Zprostředkování sbírky

Máme tady další krásnou velikou sbírku a s ní i poděkování. Moc děkujeme naší pravidelné dárkyni paní Gábině Rozínkové, která s kamarádkou nabalila opravdu plný kufr všeho.. dámské oblečení, kabelky, chlapecké i dívčí oblečení, děská obuv a plno krásných knížek a hraček, další poděkování paní Magdě Sochorové za darování oblečení pro větší chlapce, kterého je nedostatek ..(holčiček a děvčat je víc...tak máme i víc věcí). Další hračky darovala rodina Procházkova, která určitě potěší malé bojovníky a poslední poděkování také našemu pravidelnému dárci rodině Kociánové za darování obuvi pro dospělé. Moc děkujeme a vážíme si Vaší pomoci.  

Zprostředkování sbírky

Máme tady další poděkování pro naše dárce. Plno oblečení, školních potřeb, hygieny a peřiny od IMI Parter. Dívčí oblečení, školní potřeby a pytel plyšáků od paní Dáši Mrázkové. Dále dětská kola, odrážedla a hračky darovala paní Hanka Vavříčková a Jana Bártová. Moc moc děkujeme za naše maminky a ty nejmenší.

Zprostředkování sbírky

Moc děkujeme dárcům paní Vladimíře Krutišové za darování kufru plného oblečení a bot pro maminku a chlapce a naší pravidelné dárkyni Verči Dlouhé, která se zrovna balila na dovolenou, tak nabalila i naše dva cestovatele. Aktovku plnou školních potřeb, hygienu a oblečení. Dále panu Martinovi Říhovi za darování stravenek a něco na přilepšenou . My samozřejmě taky přidáme, co bude chybět. Jste úžasní...jsme rádi, že každý potřebný má tady na zemi svého Anděla, který pomůže. 

Zprostředkování sbírky

Děkujeme moc rodině Charvátové za darování věcí pro miminko a batohy pro školáky , dále rodině Kociánové za oblečení pro teenagery ( které momentálně chybělo ) a rodině Mrázkové také za dětské oblečení. My přidáme skákacího jednorožce.. Vážíme si Vaší pomoci.  

Zprostředkování sbírky

Děkujeme rodině Zouharové, že se nám ozvali při vyklízení domu a darovali plno věcí pro potřebné. Pračka, lednice, nábytek, plno nádobí a potřeb do kuchyně, obuv a kytičky pro radost. Pračka a sedačka jela hned do domácnosti pro babičku s dědou, kteří mají v péči tři vnoučata. Některé nádobí a kytičky už mají taky své domovy u našich maminek. Velice mě těší, že o nás říkáte svým známým - kteří právě něco vyklízí, protože je hodně lidí v nouzi a tyto věci jim moc pomůžou. Chceme, aby si lidé hlavně zaplatili nájem a energie, samozřejmě jídlo a ostatní věci jim rádi ze sbírek poskytneme. Děláme všechno pro to, aby se nemusely maminky s dětmi vracet do Azylových domů. Rok je opravdu velice krátká doba na to, aby si tam mamča něco ušetřila.

Zprostředkování sbírky

Máme tady další věci od dárců pro naše nejmenší, které se zítra vydají do nových domovů. Chceme moc poděkovat rodině Fillové za traktůrek, dále Hance Svobodové za hračky a kosmetiku pro nejmenší a my jsme taky přidali a vyprali plyšáky, aby bylo víc radosti.  

Nová kancelář

Můžeme se konečně pochlubit s naší malou kanceláří, která se musela celá předělat z bývalé herny, včetně elektřiny. Kluci tam strávili opravdu hodně času. Dominik dokonce svoje narozeniny, a velikonoce , ale je hotovo.. Takže se musíme pochválit - co všechno se tento rok udělalo a povedlo.

Zprostředkování nábytku a spotřebičů

30.4. je opravdu magické datum. Když jsem se ve čtvrtek ozvala na inzerát ... skříně za odvoz, netušila jsem, že nás čeká při sobotním vyzvednutí veliké překvapení. Pán nám dal nejen skříně, ale v podstatě celé vybavení bytu, který vyklízel. Všechno pomohl klukům naložit a odvézt. Nevzal si ani peníze za dopravu, jak bylo předem domluveno. Moc děkujeme panu Čechovi, který dělá čest svému jménu. Taky děkujeme klukům, co pomohli při stěhování a Dominikovi, který při každé stěhovací akci pomáhá. Když člověk něco dělá s dobrým úmyslem, tak se to všechno v dobrém vrací. 

Zprostředkování sbírky

Moc děkujeme za zprostředkování sbírky paní Gábině Hedditch a všem od Imi. Tolik hygieny, oblečení, hraček... myslela jsem, že se to do auta ani nevejde . Dále děkujeme Jitce Martinkovičové také za sbírku potřebných věcí a Obuv Eva Leitnerová za darování obuvi. Potřební, kteří si už dnes vzali své balíčky děkovali a řekli...,,to je - jako kdyby to přišlo z nebe"...tak jsem byla za Vaši pomoc vděčná s nimi...Opravdu to má smysl pomáhat těm nejpotřebnějším.

Zprostředkování sbírky

Chceme velice poděkovat dárcům paní Schübel, která darovala vysavače, mikrovlnku, žehličku a spoustu potřeb do domácnosti a paní Petráškové za tři pytle přikrývek, polštářů, povlečení a hraček pro naše nejmenší. Všichni potřební, kterým jsme věci od Vás předali - moc děkují... a my s nimi... Je úžasné, že mi vozíte věci do práce, nebo na tvoření..

Zprostředkování bydlení

Tento měsíc se nám podařilo sehnat byty pro tři maminky a postupně je ubytovat. První byt 1+1, který je po celkové rekonstrukci už má nové nájemníky. Maminku v ID a tříletého chlapečka, kteří doposud bydleli v nevyhovujících podmínkách. Částečně jsme mamince pomohli s vybavením domácnosti od Vás dárců, zbytek si sehnala sama. Jsme moc rádi, že další rodinka může mít ,,To SVÉ DOMA" a moc děkujeme Vám všem, co pomáháte s námi - dělat život lepší.

Zprostředkování bydlení

Máme tady druhý byt 1+1 v pořadí - tento rok, který se nám podařilo vyjednat pro maminku z azylového domu s čtrnáctiletým synem. Stěhovali se po roce mezi azylovými domy Brno - Boskovice. Protože má syn školu v Brně, maminka práci také tady, chtěli jsme pomoct právě jim. Tento byt byl v dobrém stavu, takže nebylo zapotřebí velkých oprav a rodinka už také bydlí. Podařilo se a jsme za to moc rádi.

Zprostředkování bydlení

Třetí byt 3+KK jsme s majitelem domu domluvili pro maminku s osmi dětmi, která se už nějaký ten rok stěhovala z azylového domu do jiného. Opravdu to muselo být náročné. Jsme rádi, že nás majitel vyslyšel. Tento byt se částečně opravil, ale kvůli časové tísni a venkovnímu počasí nebyla možná výměna oken a topení. To nás ještě čeká v letních měsících. Pomohli jsme mamince sehnat sedačku, skříně a potřeby do domácnosti. Další potřebné věci si sehnala sama. Tak rodinko ať se vám tam krásně žije  

Potravinová pomoc

Během roku 2021 jsme rozdali ve spolupráci s potravinovou bankou celkem 2242 Kg potravin a drogerie.

Zprostředkování sbírky

Moc děkujeme dárcům za elektroniku do domácnosti, obuv a hračky pro děti. Ti nejpotřebnější budou mít díky Vám krásné vánoce.  

 Zprostředkování bydlení 

Smutný příběh se šťastným koncem... aneb malé zázraky se dějí.. Když jsem potkal paní, která pobývala 5 let na armádě spásy - nepije, nekouří, je zdravotně znevýhodněná, bylo mi jí opravdu líto... Tato nemocná žena, které umřel manžel, co se o ni staral, pobývala ve dne venku a v noci na noclehárně. Vzhledem k tomu, že se pohybuji mezi různými lidmi, napadlo mě, nabídnout staré paní , co žije sama spolubydlící - s tím, že se o nájem spolu podělí. Tato důchodkyně nabídku uvítala a přijala tuto ženu k sobě do podnájmu. I když je to malinký byteček, konečně bude mít tato hodná žena po 5 letech vánoce v klidu a teple domova.

 Zprostředkování bydlení a vybavení domácnosti

Podařilo se nám sehnat cenově dostupné bydlení pro maminku z azylového domu. Protože neměla dostatek finančních prostředků na vybavení domácnosti,  podařilo se opět pomocí dárců - v podstatě našich známých sehnat použité funkční věci jako je pračka, lednice, mikrovlnka, garnýže, záclony, toastovač, finanční obnos a kolo se spoustou hraček pro chlapečka. Maminka je zařazena do potravinové pomoci.

Zprostředkování sbírky

Nedala se odmínout prosba o pomoc 18 leté budoucí mamince, která je z dětského domova a bydlela na ubytovně. Zařídili jsme jí bydlení v Domově pro maminky mimo Brno. Podařilo se nám sehnat od dárců plno věcí na miminko.. (kočárek, vanička, lehátko, přebalovací podložka, oblečení, drogerie pro mimčo i mamču, vitamíny, pleny, hračky....a spoustu dalšího). Také byla tato maminka zahrnuta do potravinové pomoci.

 Zprostředkování bydlení a vybavení domácnosti

Další námi opravený byteček, který se nám podařilo s majitelem domu vyjednat pro samoživitelku s dítětem. Mamince jsme částečně pomohli se zařízením bytu, zbytek si pořídila z našetřených peněz. Maminka je zařazena do potravinové pomoci.

Starobní důchodkyně

Objevili jsme paní v důchodovém věku, v bytovém domě při opravách bytů. Paní se nacházela sama, ve velice žalostném stavu. Je nemohoucí a nezbývali jí z důchodu peníze na placenou pečovatelskou službu. Protože nemá rodinu, pomohli jsme jí vyklidit byt, zažádat o příspěvek na péči a následně odvolání, když byl zamítnut. Zahrnuli jsme seniorku do potravinové pomoci, kterou dostává.

Pomoc při hledání bydlení

Pomáháme zprostředkovat cenově dostupně bydlení pro samoživitelky, invalidní důchodce, starobní důchodce.

Spolupracujeme s majitelem bytového domu v Brně.