Naše práce

I malou pomocí můžeme někomu změnit život

Zprostředkování bydlení

Tento měsíc se nám podařilo sehnat byty pro tři maminky a postupně je ubytovat. První byt 1+1, který je po celkové rekonstrukci už má nové nájemníky. Maminku v ID a tříletého chlapečka, kteří doposud bydleli v nevyhovujících podmínkách. Částečně jsme klientce pomohli s vybavením domácnosti od Vás dárců, zbytek si sehnala sama. Jsme moc rádi, že další rodinka může mít ,,To SVÉ DOMA" a moc děkujeme Vám všem, co pomáháte s námi - dělat život lepší.

Zprostředkování bydlení

Máme tady druhý byt 1+1 v pořadí - tento rok, který se nám podařilo vyjednat pro maminku z azylového domu s čtrnáctiletým synem. Stěhovali se po roce mezi azylovými domy Brno - Boskovice. Protože má syn školu v Brně, maminka práci také tady, chtěli jsme pomoct právě jim. Tento byt byl v dobrém stavu, takže nebylo zapotřebí velkých oprav a rodinka už také bydlí. Podařilo se a jsme za to moc rádi.

Zprostředkování bydlení

Třetí byt 3+KK jsme s majitelem domu domluvili pro maminku s osmi dětmi, která se už nějaký ten rok stěhovala z azylového domu do jiného. Opravdu to muselo být náročné. Jsme rádi, že nás majitel vyslyšel. Tento byt se částečně opravil, ale kvůli časové tísni a venkovnímu počasí nebyla možná výměna oken a topení. To nás ještě čeká v letních měsících. Pomohli jsme klientce sehnat sedačku, skříně a potřeby do domácnosti. Další potřebné věci si sehnala sama. Tak rodinko ať se vám tam krásně žije  

Potravinová pomoc

Během roku 2021 jsme rozdali ve spolupráci s potravinovou bankou celkem 2242 Kg potravin a drogerie.

Zprostředkování sbírky

Moc děkujeme dárcům za elektroniku do domácnosti, obuv a hračky pro děti. Ti nejpotřebnější budou mít díky Vám krásné vánoce.  

 Zprostředkování bydlení 

Smutný příběh se šťastným koncem... aneb malé zázraky se dějí.. Když jsem potkal klientku, která pobývala 5 let na armádě spásy - nepije, nekouří, je zdravotně znevýhodněná, bylo mi jí opravdu líto... Tato nemocná žena, které umřel manžel, co se o ni staral, pobývala ve dne venku a v noci na noclehárně. Vzhledem k tomu, že se pohybuji mezi různými lidmi, napadlo mě, nabídnout staré paní , co žije sama spolubydlící - s tím, že se o nájem spolu podělí. Tato důchodkyně nabídku uvítala a přijala naši klientku k sobě do podnájmu. I když je to malinký byteček, konečně bude mít tato hodná žena po 5 letech vánoce v klidu a teple domova.

 Zprostředkování bydlení a vybavení domácnosti

Podařilo se nám sehnat cenově dostupné bydlení pro maminku z azylového domu. Protože neměla dostatek finančních prostředků na vybavení domácnosti,  podařilo se opět pomocí dárců - v podstatě našich známých sehnat použité funkční věci jako je pračka, lednice, mikrovlnka, garnýže, záclony, toastovač, finanční obnos a kolo se spoustou hraček pro chlapečka. Klientka je zařazena do potravinové pomoci.

Zprostředkování sbírky

Nedala se odmínout prosba o pomoc 18 leté budoucí mamince, která je z dětského domova a bydlela na ubytovně. Zařídili jsme jí bydlení v Domově pro maminky mimo Brno. Podařilo se nám sehnat od dárců plno věcí na miminko.. (kočárek, vanička, lehátko, přebalovací podložka, oblečení, drogerie pro mimčo i mamču, vitamíny, pleny, hračky....a spoustu dalšího). Také byla klientka zahrnuta do potravinové pomoci.

 Zprostředkování bydlení a vybavení domácnosti

Další námi opravený byteček, který se nám podařilo s majitelem domu vyjednat pro samoživitelku s dítětem. Mamince jsme částečně pomohli se zařízením bytu, zbytek si pořídila z našetřených peněz. Klientka je zařazena do potravinové pomoci.

Starobní důchodkyně

Objevili jsme paní v důchodovém věku, v bytovém domě při opravách bytů. Paní se nacházela sama, ve velice žalostném stavu. Je nemohoucí a nezbývali jí z důchodu peníze na placenou pečovatelskou službu. Protože nemá rodinu, pomohli jsme jí vyklidit byt, zažádat o příspěvek na péči a následně odvolání, když byl zamítnut. Zahrnuli jsme klientku do potravinové pomoci, kterou dostává.

Pomoc s vyřízením

Máme klienty, kteří jsou v tíživé životní situaci a potřebují pomoc i radu. Většinou jsou to invalidní důchodci, starobní důchodci, samoživitelky a lidé s nízkým příjmem.

Dále jsme pomohli vyřídit našim klientům:

- invalidní důchod

- insolvence

- snížení splátek u dluhů

- dávky v hmotné nouzi / příspěvek na bydlení

- příspěvek na péči a mobilitu

- kauci na bydlení

- žádosti o byt státní / sociální / azylový dům

- obvodního lékaře

- dohodu o výživném

- občanský průkaz / kartičku pojištěnce

Pomoc při hledání bydlení

Pomáháme zprostředkovat cenově dostupně bydlení pro samoživitelky, invalidní důchodce, starobní důchodce.

Spolupracujeme s majitelem bytového domu v Brně.