Naše práce

I malou pomocí můžeme někomu změnit život

Zprostředkování sbírky

Děkujeme rodině Zouharové, že se nám ozvali při vyklízení domu a darovali plno věcí pro klienty. Pračka, lednice, nábytek, plno nádobí a potřeb do kuchyně, obuv a kytičky pro radost. Pračka a sedačka jela hned do domácnosti pro babičku s dědou, kteří mají v péči tři vnoučata. Některé nádobí a kytičky už mají taky své domovy u našich maminek. Velice mě těší, že o nás říkáte svým známým - kteří právě něco vyklízí, protože je hodně lidí v nouzi a tyto věci jim moc pomůžou. Chceme, aby si lidé hlavně zaplatili nájem a energie, samozřejmě jídlo a ostatní věci jim rádi ze sbírek poskytneme. Děláme všechno pro to, aby se nemusely maminky s dětmi vracet do Azylových domů. Rok je opravdu velice krátká doba na to, aby si tam mamča něco ušetřila.

Zprostředkování sbírky

Máme tady další věci od dárců pro naše nejmenší, které se zítra vydají do nových domovů. Chceme moc poděkovat rodině Fillové za traktůrek, dále Hance Svobodové za hračky a kosmetiku pro nejmenší a my jsme taky přidali a vyprali plyšáky, aby bylo víc radosti.  

Nová kancelář

Můžeme se konečně pochlubit s naší malou kanceláří, která se musela celá předělat z bývalé herny, včetně elektřiny. Kluci tam strávili opravdu hodně času. Dominik dokonce svoje narozeniny, a velikonoce , ale je hotovo.. Takže se musíme pochválit - co všechno se tento rok udělalo a povedlo.

Zprostředkování nábytku a spotřebičů

30.4. je opravdu magické datum. Když jsem se ve čtvrtek ozvala na inzerát ... skříně za odvoz, netušila jsem, že nás čeká při sobotním vyzvednutí veliké překvapení. Pán nám dal nejen skříně, ale v podstatě celé vybavení bytu, který vyklízel. Všechno pomohl klukům naložit a odvézt. Nevzal si ani peníze za dopravu, jak bylo předem domluveno. Moc děkujeme panu Čechovi, který dělá čest svému jménu. Taky děkujeme klukům, co pomohli při stěhování a Dominikovi, který při každé stěhovací akci pomáhá. Když člověk něco dělá s dobrým úmyslem, tak se to všechno v dobrém vrací. 

Zprostředkování sbírky

Moc děkujeme za zprostředkování sbírky paní Gábině Hedditch a všem od Imi Tolik hygieny, oblečení, hraček... myslela jsem, že se to do auta ani nevejde . Dále děkujeme Jitce Martinkovičové také za sbírku potřebných věcí a Obuv Eva Leitnerová za darování obuvi. Klienti, kteří si už dnes vzali své balíčky děkovali a řekli...,,to je - jako kdyby to přišlo z nebe"...tak jsem byla za Vaši pomoc vděčná s nimi...Opravdu to má smysl pomáhat těm nejpotřebnějším.

Zprostředkování sbírky

Chceme velice poděkovat dárcům paní Schübel, která darovala vysavače, mikrovlnku, žehličku a spoustu potřeb do domácnosti a paní Petráškové za tři pytle přikrývek, polštářů, povlečení a hraček pro naše nejmenší. Všichni potřební, kterým jsme věci od Vás předali - moc děkují... a my s nimi... Je úžasné, že mi vozíte věci do práce, nebo na tvoření..

Zprostředkování bydlení

Tento měsíc se nám podařilo sehnat byty pro tři maminky a postupně je ubytovat. První byt 1+1, který je po celkové rekonstrukci už má nové nájemníky. Maminku v ID a tříletého chlapečka, kteří doposud bydleli v nevyhovujících podmínkách. Částečně jsme klientce pomohli s vybavením domácnosti od Vás dárců, zbytek si sehnala sama. Jsme moc rádi, že další rodinka může mít ,,To SVÉ DOMA" a moc děkujeme Vám všem, co pomáháte s námi - dělat život lepší.

Zprostředkování bydlení

Máme tady druhý byt 1+1 v pořadí - tento rok, který se nám podařilo vyjednat pro maminku z azylového domu s čtrnáctiletým synem. Stěhovali se po roce mezi azylovými domy Brno - Boskovice. Protože má syn školu v Brně, maminka práci také tady, chtěli jsme pomoct právě jim. Tento byt byl v dobrém stavu, takže nebylo zapotřebí velkých oprav a rodinka už také bydlí. Podařilo se a jsme za to moc rádi.

Zprostředkování bydlení

Třetí byt 3+KK jsme s majitelem domu domluvili pro maminku s osmi dětmi, která se už nějaký ten rok stěhovala z azylového domu do jiného. Opravdu to muselo být náročné. Jsme rádi, že nás majitel vyslyšel. Tento byt se částečně opravil, ale kvůli časové tísni a venkovnímu počasí nebyla možná výměna oken a topení. To nás ještě čeká v letních měsících. Pomohli jsme klientce sehnat sedačku, skříně a potřeby do domácnosti. Další potřebné věci si sehnala sama. Tak rodinko ať se vám tam krásně žije  

Potravinová pomoc

Během roku 2021 jsme rozdali ve spolupráci s potravinovou bankou celkem 2242 Kg potravin a drogerie.

Zprostředkování sbírky

Moc děkujeme dárcům za elektroniku do domácnosti, obuv a hračky pro děti. Ti nejpotřebnější budou mít díky Vám krásné vánoce.  

 Zprostředkování bydlení 

Smutný příběh se šťastným koncem... aneb malé zázraky se dějí.. Když jsem potkal klientku, která pobývala 5 let na armádě spásy - nepije, nekouří, je zdravotně znevýhodněná, bylo mi jí opravdu líto... Tato nemocná žena, které umřel manžel, co se o ni staral, pobývala ve dne venku a v noci na noclehárně. Vzhledem k tomu, že se pohybuji mezi různými lidmi, napadlo mě, nabídnout staré paní , co žije sama spolubydlící - s tím, že se o nájem spolu podělí. Tato důchodkyně nabídku uvítala a přijala naši klientku k sobě do podnájmu. I když je to malinký byteček, konečně bude mít tato hodná žena po 5 letech vánoce v klidu a teple domova.

 Zprostředkování bydlení a vybavení domácnosti

Podařilo se nám sehnat cenově dostupné bydlení pro maminku z azylového domu. Protože neměla dostatek finančních prostředků na vybavení domácnosti,  podařilo se opět pomocí dárců - v podstatě našich známých sehnat použité funkční věci jako je pračka, lednice, mikrovlnka, garnýže, záclony, toastovač, finanční obnos a kolo se spoustou hraček pro chlapečka. Klientka je zařazena do potravinové pomoci.

Zprostředkování sbírky

Nedala se odmínout prosba o pomoc 18 leté budoucí mamince, která je z dětského domova a bydlela na ubytovně. Zařídili jsme jí bydlení v Domově pro maminky mimo Brno. Podařilo se nám sehnat od dárců plno věcí na miminko.. (kočárek, vanička, lehátko, přebalovací podložka, oblečení, drogerie pro mimčo i mamču, vitamíny, pleny, hračky....a spoustu dalšího). Také byla klientka zahrnuta do potravinové pomoci.

 Zprostředkování bydlení a vybavení domácnosti

Další námi opravený byteček, který se nám podařilo s majitelem domu vyjednat pro samoživitelku s dítětem. Mamince jsme částečně pomohli se zařízením bytu, zbytek si pořídila z našetřených peněz. Klientka je zařazena do potravinové pomoci.

Starobní důchodkyně

Objevili jsme paní v důchodovém věku, v bytovém domě při opravách bytů. Paní se nacházela sama, ve velice žalostném stavu. Je nemohoucí a nezbývali jí z důchodu peníze na placenou pečovatelskou službu. Protože nemá rodinu, pomohli jsme jí vyklidit byt, zažádat o příspěvek na péči a následně odvolání, když byl zamítnut. Zahrnuli jsme klientku do potravinové pomoci, kterou dostává.

Pomoc s vyřízením

Máme klienty, kteří jsou v tíživé životní situaci a potřebují pomoc i radu. Většinou jsou to invalidní důchodci, starobní důchodci, samoživitelky a lidé s nízkým příjmem.

Dále jsme pomohli vyřídit našim klientům:

- invalidní důchod

- insolvence

- snížení splátek u dluhů

- dávky v hmotné nouzi / příspěvek na bydlení

- příspěvek na péči a mobilitu

- kauci na bydlení

- žádosti o byt státní / sociální / azylový dům

- obvodního lékaře

- dohodu o výživném

- občanský průkaz / kartičku pojištěnce

Pomoc při hledání bydlení

Pomáháme zprostředkovat cenově dostupně bydlení pro samoživitelky, invalidní důchodce, starobní důchodce.

Spolupracujeme s majitelem bytového domu v Brně.